Guacamole
Heerlijk romige dip, gemaakt van avocado. Lekker voor bij de borrel, deze Mexicaanse klassieker.
Advertentie
Ingrediënten
Let op! Je wijkt af van het aantal personen waarvoor dit recept ontwikkeld is. Bereiding, video, kook- en oventijden en keukenspullen kunnen hierdoor ook afwijken. Lees de tips
- 2 Tasty Tom trostomaten
- 15 g verse koriander (bakje)
- 1 rode ui
- 2 avocado's
- ½ tl gemalen komijn
- 2 el limoensap
Advertentie
Bereiden
- Snijd de tomaten in kwarten, verwijder de zaadlijsten en snijd het vruchtvlees in blokjes van ½ x ½ cm (brunoise). Snijd de koriander fijn en snipper de ui.
- Snijd de avocado’s overlangs doormidden. Verwijder de pit en maak een ruitpatroon in het vruchtvlees. Schep het vruchtvlees uit de schil en prak tot een grove puree. Meng de tomaat, koriander, ui, komijn en het limoensap door de avocadopuree en breng op smaak met zout.
combinatietip:
Lekker met Mexicaanse zwartebonenchili met feta. Kijk voor het recept elders op ah.nl/allerhande.
Tip:
Gebruik ook eens het AH Guacamolepakket (versafdeling). Daarin zitten alle ingrediënten die je nodig hebt. Lekker makkelijk!
Avocado schillen
Advertentie
Voedingswaarden (per eenpersoonsportie)
- energie 195 kcal
- eiwit 2 g
- koolhydraten 4 g
-
vet 18 g
waarvan verzadigd 2 g - natrium 5 mg
- vezels 5 g
Ook te zien in
Guacamole
terug naar receptLet op! Je wijkt af van het aantal personen waarvoor dit recept ontwikkeld is. Bereiding, video, kook- en oventijden en keukenspullen kunnen hierdoor ook afwijken. Lees de tips
Guacamole
- 2 Tasty Tom trostomaten
Snijd de tomaten in kwarten, verwijder de zaadlijsten en snijd het vruchtvlees in blokjes van ½ x ½ cm (brunoise).
- 15 g verse koriander
- 1 rode ui
Snijd de koriander fijn en snipper de ui.
- 2 avocado's
Snijd de avocado’s overlangs doormidden. Verwijder de pit en maak een ruitpatroon in het vruchtvlees. Schep het vruchtvlees uit de schil en prak tot een grove puree.
- ½ tl gemalen komijn
- 2 el limoensap
Meng de tomaat, koriander, ui, komijn en het limoensap door de avocadopuree en breng op smaak met zout.
combinatietip:
Lekker met Mexicaanse zwartebonenchili met feta. Kijk voor het recept elders op ah.nl/allerhande.