bewaar
Vegan mac & cheese
Vegan mac & cheese
bewaar

Vegan mac & cheese

Deze vegan mac & cheese is voor iederéén comfort food!

25 min. bereiden
30 min. oventijd
73waarderingen

Ingrediënten

4 personen

600 g

bloemkolen

5 el

milde olijfolie

300 g

De Cecco Rigatoni napoletani

2 tenen

knoflook

150 g

sjalotten

50 g

tarwebloem

500 ml

amandeldrink ongezoet

150 g

AH Plantaardige rasp naturel

2 el

dijonmosterd

1 tl

gemalen nootmuskaat

7.5 g

verse platte peterselie

Dit heb je nodig

  • bakpapier

  • ovenschaal (30 x 20 cm, ingevet)

Aan de slag

1

Verwarm de oven voor op 200 °C.

2

Snijd de bloemkool in roosjes van 2 cm. Snijd de stronk in stukjes van 1 cm. Verdeel de roosjes en stukjes stronk over een met bakpapier beklede bakplaat. Verdeel ⅙ van de olie, versgemalen peper en zout erover en meng goed. Bak in de oven in ca. 15-20 min. goudbruin en gaar. Laat de oven aan.

3

Kook ondertussen de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking. Snijd de knoflook fijn en snipper de sjalot.

4

Verhit de rest van de olie in een steelpan met dikke bodem op laag vuur. Fruit de sjalot en knoflook 4-5 min. op laag vuur. Meng de bloem erdoor en laat op laag vuur 3 min. garen. Voeg al roerend met een garde de amandeldrink in scheuten toe. Voeg de volgende scheut pas toe als de vorige is opgenomen. Laat al roerend 2-3 min. zachtjes koken tot een egale saus. Voeg ⅔ van de plantaardige rasp, de mosterd en nootmuskaat toe en roer door. Breng op smaak met peper en eventueel zout.

5

Giet de pasta af. Meng de bloemkool en kaassaus erdoor en schep in de ovenschaal. Bestrooi met de rest plantaardige rasp en laat in de oven in ca. 10-12 min. goudbruin kleuren. Snijd ondertussen de peterselie fijn en bestrooi over de mac and cheese.

Vegan mac & cheese

Instructievideo - 00:44 min.

Heb jij dit recept klaargemaakt?

We zijn benieuwd wat je er van vindt!

Heb jij dit recept klaargemaakt?

We zijn benieuwd wat je er van vindt!

Vegan mac & cheese

Deze vegan mac & cheese is voor iederéén comfort food!

Lekker van Albert Heijn: https://www.ah.nl/allerhande

Dit heb je nodig