Goedgevulde tomaten-groentesoep met rookworst
Extra voordeel van deze supervoedzame soep: hij staat zó op tafel.
Advertentie
Ingrediënten
Let op! Je wijkt af van het aantal personen waarvoor dit recept ontwikkeld is. Bereiding, video, kook- en oventijden en keukenspullen kunnen hierdoor ook afwijken. Lees de tips
- 2 el traditionele olijfolie
- 450 g Toscaanse aardappelpartjes
- 1 rookworst
- 900 g diepvries gegrilde groenten
- 690 ml gezeefde tomaten (passata di pomodoro)
- 800 ml water
- 15 g verse basilicum (alleen de blaadjes)
Advertentie
Bereiden
- Verhit de olie in een (soep)pan en bak de aardappelpartjes 5 min. op middelhoog vuur. Schep regelmatig om.
- Snijd ondertussen de rookworst in plakjes en voeg samen met de groenten, passata en het water toe aan de aardappel. Breng aan de kook en laat 10 min. koken op middelhoog vuur met de deksel schuin op de pan. Roer regelmatig.
- Snijd ondertussen het basilicum in reepjes. Breng de soep op smaak met peper en eventueel zout. Verdeel over de kommen en bestrooi met het basilicum.
combinatietip:
Lekker met focaccia- croutons knoflook (bakje 40 g, koelvers). Het gerecht is dan niet meer glutenvrij
Tip:
Maak een dubbele hoeveelheid en eet de soep een dag later als lunch.
Advertentie
Voedingswaarden (per eenpersoonsportie)
- energie 475 kcal
- eiwit 17 g
- koolhydraten 44 g
-
vet 23 g
waarvan verzadigd 7 g - natrium 1.430 mg
- vezels 12 g
Ook te zien in
Goedgevulde tomaten-groentesoep met rookworst
terug naar receptLet op! Je wijkt af van het aantal personen waarvoor dit recept ontwikkeld is. Bereiding, video, kook- en oventijden en keukenspullen kunnen hierdoor ook afwijken. Lees de tips
Goedgevulde tomaten-groentesoep met rookworst
- 2 el traditionele olijfolie
- 450 g Toscaanse aardappelpartjes
Verhit de olie in een (soep)pan en bak de aardappelpartjes 5 min. op middelhoog vuur. Schep regelmatig om.
- 1 rookworst
- 900 g diepvries gegrilde groenten
- 690 ml gezeefde tomaten
- 800 ml water
Snijd ondertussen de rookworst in plakjes en voeg samen met de groenten, passata en het water toe aan de aardappel.
Breng aan de kook en laat 10 min. koken op middelhoog vuur met de deksel schuin op de pan. Roer regelmatig.
- 15 g verse basilicum
Snijd ondertussen het basilicum in reepjes. Breng de soep op smaak met peper en eventueel zout. Verdeel over de kommen en bestrooi met het basilicum.
combinatietip:
Lekker met focaccia- croutons knoflook (bakje 40 g, koelvers). Het gerecht is dan niet meer glutenvrij