Laksa met garnalen
Lichtpittige currynoedelsoep met kokos en garnalen: daar zeg je geen nee tegen.

Advertentie
Ingrediënten
Let op! Je wijkt af van het aantal personen waarvoor dit recept ontwikkeld is. Bereiding, video, kook- en oventijden en keukenspullen kunnen hierdoor ook afwijken. Lees de tips
- 450 g diepvries rauwe ongepelde reuzengarnalen
- 3 el arachideolie
- 1 el kristalsuiker
- 750 ml kraanwater
- 2 stengels vers citroengras
- 100 g sjalotten
- 4 tenen knoflook
- 5 cm verse gember
- 1 rode peper
- 1 tl gemalen kurkuma (koenjit)
- 1 tl gemalen laos
- 1 tl gemalen korianderzaad
- 1 tl trassie trafasie
- 250 ml kokosmelk
- 1 el Blue Elephant fish sauce
- 150 g eiernoedels
- 200 g sugarsnaps
- 125 g taugé
- 15 g verse basilicum
Keukenspullen
- staafmixer met hakmolen
Advertentie
Bereiden
- Pel de garnalen en verwijder het darmkanaal. Zet de gepelde garnalen afgedekt in de koelkast tot gebruik. Gooi het darmkanaal weg, maar bewaar de schalen (die heb je nodig voor de bouillon). Verhit ⅓ van de olie in een hapjespan en bak de schalen 3 min. op hoog vuur. Voeg de suiker toe en roerbak nog 30 sec. Blus af met het water en kook met de deksel op de pan 15 min. op laag vuur.
- Verwijder ondertussen de buitenste bladeren van het citroengras en snijd de droge steel eraf. Dit wordt allemaal niet gebruikt. Snijd het citroengras in stukken van 2 cm. Pel de sjalotten en halveer. Pel de knoflook. Schil de gember en snijd in stukken van 2 cm. Snijd de helft van de rode peper (met de zaadjes) in stukken van 2 cm.
- Meng het citroengras, de sjalotten, knoflook, gember, rode peper met de kurkuma, laos, het korianderzaad, de trassi en ⅓ van de olie in de hakmolen van de staafmixer. Pureer tot een currypasta.
- Zeef de bouillon boven een kom. Verhit de rest van de olie in een soeppan met dikke bodem en roerbak de currypasta 3 min. op middelhoog vuur. Blus af met de bouillon en roer tot het goed oplost. Voeg de kokosmelk toe, breng aan de kook en laat op laag vuur met de deksel op de pan 10 min. koken. Voeg in de laatste 3 min. de garnalen toe. Breng op smaak met de vissaus.
- Bereid ondertussen de eiermie volgens de aanwijzingen op de verpakking. Blancheer de sugersnaps 3 min. Doe de taugé in een vergiet en giet er kokend water over. Scheur de blaadjes van het basilicum, snijd de rest van de rode peper in ringen.
- Verdeel de eiermie over de soepkommen, giet daar de soep over en verdeel de garnalen erover. Verdeel daar de sugersnaps en taugé over en bestrooi met de rode peper en het basilicum.
Advertentie
Voedingswaarden (per eenpersoonsportie)
- energie 455 kcal
- eiwit 22 g
- koolhydraten 39 g
-
vet 23 g
waarvan verzadigd 13 g - natrium 560 mg
- vezels 3 g
Pittigheid
Ook te zien in
Laksa met garnalen
terug naar receptLet op! Je wijkt af van het aantal personen waarvoor dit recept ontwikkeld is. Bereiding, video, kook- en oventijden en keukenspullen kunnen hierdoor ook afwijken. Lees de tips
Laksa met garnalen
- 450 g diepvries rauwe ongepelde reuzengarnalen
Pel de garnalen en verwijder het darmkanaal. Zet de gepelde garnalen afgedekt in de koelkast tot gebruik.
Gooi het darmkanaal weg, maar bewaar de schalen (die heb je nodig voor de bouillon).
- 1 el arachideolie
Verhit de olie in een hapjespan en bak de schalen 3 min. op hoog vuur.
- 1 el kristalsuiker
- 750 ml kraanwater
Voeg de suiker toe en roerbak nog 30 sec. Blus af met het water en kook met de deksel op de pan 15 min. op laag vuur.
- 2 stengels vers citroengras
Verwijder ondertussen de buitenste bladeren van het citroengras en snijd de droge steel eraf. Dit wordt allemaal niet gebruikt.
Snijd het citroengras in stukken van 2 cm.
- 100 g sjalotten
- 4 tenen knoflook
- 5 cm verse gember
Pel de sjalotten en halveer. Pel de knoflook. Schil de gember en snijd in stukken van 2 cm.
- ½ rode peper
Snijd de rode peper (met de zaadjes) in stukken van 2 cm.
- 1 tl gemalen kurkuma (koenjit)
- 1 tl gemalen laos
- 1 tl gemalen korianderzaad
- 1 tl trassie trafasie
- 1 el arachideolie
Meng het citroengras, de sjalotten, knoflook, gember, rode peper met de kurkuma, laos, het korianderzaad, de trassi en de olie in de hakmolen van de staafmixer.
Pureer tot een currypasta.
Zeef de bouillon boven een kom.
- 1 el arachideolie
Verhit de rest van de olie in een soeppan met dikke bodem en roerbak de currypasta 3 min. op middelhoog vuur.
- 250 ml kokosmelk
Blus af met de bouillon en roer tot het goed oplost. Voeg de kokosmelk toe, breng aan de kook en laat op laag vuur met de deksel op de pan 10 min. koken.
- 1 el Blue Elephant fish sauce
Voeg in de laatste 3 min. de garnalen toe. Breng op smaak met de vissaus.
- 150 g eiernoedels
Bereid ondertussen de eiermie volgens de aanwijzingen op de verpakking.
- 200 g sugarsnaps
- 125 g taugé
Blancheer de sugersnaps 3 min. Doe de taugé in een vergiet en giet er kokend water over.
- 15 g verse basilicum
- ½ rode peper
Scheur de blaadjes van het basilicum, snijd de rest van de rode peper in ringen.
Verdeel de eiermie over de soepkommen, giet daar de soep over en verdeel de garnalen erover.
Verdeel daar de sugersnaps en taugé over en bestrooi met de rode peper en het basilicum.