Amuseglaasje met zalm en mierikswortelroom

Een glaasje met pit! Smeuïge avocado en gerookte zalm gecombineerd met een frisse mierikswortelroom en krokante stukjes bladerdeeg. Een stijlvolle amuse die al in 20 minuten op tafel staat.

225 kcal

20 min. bereiden, 15 min. oventijd

0/5

(0)

Ingrediënten

Aantal personen

Aantal personen: 4

  • 1 plakje diepvries bladerdeeg

  • 125 gram crème fraîche

  • 1 eetlepel geraspte mierikswortel

  • 1 biologische citroen

  • 0.5 eetrijpe avocado

  • 100 gram gerookte zalm

  • 1 bosui

  • 5 gram verse dille

Dit heb je nodig

  • bakpapier

  • amuseglaasjes


Ontdek meer van dit soort gerechten

Ook te zien in

2026 - november

Aan de slag

  1. Verwarm de oven voor op 200 °C en laat het bladerdeeg ontdooien. Leg het bladerdeeg op een met bakpapier beklede bakplaat en snijd in vierkantjes van 0.5 cm. Bak ca. 15 min. in de oven tot goudgeel en knapperig. Laat afkoelen.

  2. Meng ondertussen de crème fraîche met de mierikswortel. Boen de citroen schoon, rasp de gele schil en pers de helft uit. Roer het rasp door de mierikswortelroom. Breng op smaak met peper en eventueel zout.

  3. Snijd de avocado in kleine blokjes. Besprenkel met het citroensap. Snijd de zalm in reepjes en de bosui flinterdun.

  4. Verdeel ⅔ van de bladerdeegcroutons en de avocado over de amuseglaasjes. Schep de mierikswortelroom erop en verdeel de zalm erover. Bestrooi met de bosui en de rest van de croutons. Garneer met de dille.

Wat vond je van dit recept?

Voedingswaarden

energie225 kcal

koolhydraten6 g

waarvan suikers2 g

natrium400 mg

eiwit7 g

vet19 g

waarvan verzadigd9 g

vezels1 g


Gerelateerde recepten

Amuseglaasje met zalm en mierikswortelroom

Een glaasje met pit! Smeuïge avocado en gerookte zalm gecombineerd met een frisse mierikswortelroom en krokante stukjes bladerdeeg. Een stijlvolle amuse die al in 20 minuten op tafel staat.

4 personen

225 kcal

20 min. bereiden

15 min. oventijd

Aan de slag

  • Verwarm de oven voor op 200 °C en laat het bladerdeeg ontdooien. Leg het bladerdeeg op een met bakpapier beklede bakplaat en snijd in vierkantjes van 0.5 cm. Bak ca. 15 min. in de oven tot goudgeel en knapperig. Laat afkoelen.

  • Meng ondertussen de crème fraîche met de mierikswortel. Boen de citroen schoon, rasp de gele schil en pers de helft uit. Roer het rasp door de mierikswortelroom. Breng op smaak met peper en eventueel zout.

  • Snijd de avocado in kleine blokjes. Besprenkel met het citroensap. Snijd de zalm in reepjes en de bosui flinterdun.

  • Verdeel ⅔ van de bladerdeegcroutons en de avocado over de amuseglaasjes. Schep de mierikswortelroom erop en verdeel de zalm erover. Bestrooi met de bosui en de rest van de croutons. Garneer met de dille.

algemeen:Meer weten over kooktechnieken (https://www.ah.nl/allerhande/artikelen/kooktechnieken)?

Lekker van Albert Heijn: /allerhande

Ingrediënten

(Op basis van 4 personen)

1 plakje diepvries bladerdeeg

125 g crème fraîche

1 el geraspte mierikswortel

1 biologische citroen

½ eetrijpe avocado

100 g gerookte zalm

1 bosui

5 g verse dille

Dit heb je nodig

  • bakpapier

  • amuseglaasjes