Kip piccata met polenta en spinazie

Luxe Italiaans maal op tafel vanavond? Deze malse kip in een frisse citroen-botersaus met kappertjes, romige polenta met Parmezaan en spinazie staat al in 30 minuten op tafel. Zacht, ziltig en fris tegelijk: da’s pas comfortfood met Italiaanse flair.

705 kcal

30 min. bereiden

0/5

(0)

Ingrediënten

Aantal personen

Dit heb je nodig

  • rasp


2026 - februari

Aan de slag

  1. Snijd de sjalotten in halve ringen en de knoflook in dunne plakjes. Boen de citroen schoon, rasp de gele schil en pers de helft van de vrucht uit. Leg de kipfilets plat op een snijplank en snijd overdwars doormidden, zodat je plattere filets hebt in dezelfde vorm.

  2. Verhit 30 g boter (per 4 personen) in een grote koekenpan op hoog vuur en bak de kipfilets in 3 min. aan beide kanten lichtbruin. Haal de kip uit de pan.

  3. Verhit de helft van de olie in dezelfde pan op middelhoog vuur en bak de sjalotten, de helft van de knoflook en kappertjes 5 min. Verkruimel de helft van de bouillonblokjes boven de pan en voeg 250 ml water (per 4 personen) en het citroensap toe. Breng aan de kook en leg de kip terug in de pan. Breng op smaak met peper en eventueel zout en laat 15 min. op laag vuur garen. Keer de kip af en toe.

  4. Rasp ondertussen de kaas. Breng de rest van het water met de rest van het bouillon aan de kook. Voeg al roerend met een garde de polenta toe en kook 10 min., blijf regelmatig roeren met de garde. Voeg 30 g boter (per 4 personen) en de Parmezaanse kaas toe en breng op smaak met versgemalen zwarte peper en eventueel zout. Haal van het vuur.

  5. Verhit ondertussen de rest van de olie in een koekenpan op middelhoog vuur en bak de rest van de knoflook 1 min. Voeg in delen de spinazie toe en laat slinken. Roer de citroenrasp door de kip.

  6. Verdeel de polenta, kip en spinazie over borden. Voeg de rest van de boter toe aan de saus en laat al roerend smelten op middelhoog vuur. Schenk de saus over de kip.

Wat vond je van dit recept?

Kip piccata met polenta en spinazie

Luxe Italiaans maal op tafel vanavond? Deze malse kip in een frisse citroen-botersaus met kappertjes, romige polenta met Parmezaan en spinazie staat al in 30 minuten op tafel. Zacht, ziltig en fris tegelijk: da’s pas comfortfood met Italiaanse flair.

Lekker van Albert Heijn: /allerhande

logo

Dit heb je nodig