Couscous met gebakken kip, wortel, abrikozen en citroen

Gezond en makkelijk, dat is deze lekkere couscous met kip met veel groente en een zoetje van de abrikoos.

560 kcal

20 min. bereiden

3.8/5

(180)

Ingrediënten

Aantal personen

  • 300 gram volkorencouscous

    volkorencouscous

  • 0.5 groentebouillontablet minder zout

    groentebouillontablet minder zout

  • 350 ml kokend water

    kokend water

  • 400 gram kipfilets

    kipfilets

  • 3 eetlepel milde olijfolie

    milde olijfolie

  • 1 eetlepel garam masala

    garam masala

  • 300 gram winterpeen

    winterpeen

  • 450 gram macaronigroenten

    macaronigroenten

  • 50 gram gewelde abrikozen zonder pit

    gewelde abrikozen zonder pit

  • 1 citroen

    citroen

Beter Eten 3 - 2021 - Beter Eten 3 - 2021

Aan de slag

  1. Doe de couscous in een schaal, verkruimel het bouillonblokje erboven en schenk er het kokende water over. Laat 10 min. afgedekt staan.

  2. Snijd de kipfilet in reepjes van ca. 1 cm dik. Verhit ⅔ van de olie in een hapjespan en bak de kip en garam masala 3 min. op hoog vuur. Schep regelmatig om.

  3. Rasp ondertussen de winterpeen. Voeg de peen en macaronigroente toe aan de kip en bak 5 min. op middelhoog vuur. Breng op smaak met peper.

  4. Snijd ondertussen de abrikozen in stukjes en de citroen in parten. Roer de couscous los met een vork. Meng de rest van de olie en abrikozen erdoor, schep om met het kip-groentemengsel en breng op smaak met peper. Serveer met de citroenparten.

  • vegatipVervang de kip door 75 g ongezouten geroosterde noten.
  • algemeen*Omdat het zout bevat, staat dit bouillonblokje niet in de Schijf van Vijf. Het mag wel, alleen niet te veel en niet te vaak. Anders gezegd: maximaal één keer per dag.

Wat vond je van dit recept?

Couscous met gebakken kip, wortel, abrikozen en citroen

Gezond en makkelijk, dat is deze lekkere couscous met kip met veel groente en een zoetje van de abrikoos.

Lekker van Albert Heijn: /allerhande

logo

Dit heb je nodig