Kruidenquiche met geitenkaas en chorizo

Deze rijkgevulde hartige taart bereid je in een kwartiertje voor en de oven doet de rest. Ook lekker als (lauwwarm) lunchgerecht.

750 kcal

15 min. bereiden, 1 uur oventijd, 30 min. wachten

3.9/5

(227)

Ingrediënten

Aantal personen

  • 100 gram chorizo pamplona

    chorizo pamplona

  • 3 takjes rozemarijn

    takjes rozemarijn

  • 600 gram preien

    preien

  • 15 gram verse basilicum

    verse basilicum

  • 4 middelgrote eieren

    middelgrote eieren

  • 200 gram crème fraîche

    crème fraîche

  • 100 gram jong belegen geitenkaas

    jong belegen geitenkaas

  • 270 gram rollen vers bladerdeeg

    rollen vers bladerdeeg

  • 250 gram cherrytomaten aan de tak

    cherrytomaten aan de tak

Dit heb je nodig

  • keukenpapier

  • staafmixer

  • springvorm (∅ 24 cm)


Aan de slag

  1. Verwarm de oven voor op 180 °C.

  2. Verhit een koekenpan zonder olie of boter en bak de chorizo op middelhoog vuur in 5 min. krokant. Neem uit de pan en laat uitlekken op keukenpapier. Laat een ½ el bakvet in de pan achter. Ris ondertussen de naaldjes van de takjes rozemarijn en snijd fijn. Was de prei en snijd in ringen. Bak de rozemarijn, prei, peper en eventueel zout 8 min. op middelhoog vuur in het achtergebleven bakvet. Roer regelmatig. Neem van het vuur.

  3. Doe ondertussen tweederde van het basilicum, de eieren, crème fraîche, peper en eventueel zout in een hoge beker en pureer met de staafmixer. Rasp de geitenkaas en roer erdoor.

  4. Vet de springvorm in. Bekleed de springvorm met het bladerdeeg, verdeel de chorizo over de bodem en schep de prei erop. Schenk het basilicum-eimengsel erover en leg de tomaten aan de tak erop. Bak in ca. 1 uur in het midden van de oven goudbruin en gaar. Neem uit de oven en laat 30 min. afkoelen op een rooster. Garneer met de rest van het basilicum.

  • Prei wassen

    Instructievideo - 00:29 min.

Wat vond je van dit recept?

Kruidenquiche met geitenkaas en chorizo

Deze rijkgevulde hartige taart bereid je in een kwartiertje voor en de oven doet de rest. Ook lekker als (lauwwarm) lunchgerecht.

Lekker van Albert Heijn: /allerhande

logo

Dit heb je nodig