bewaar
Caesarsalade
Caesarsalade
bewaar

Caesarsalade

De Italiaanse Caesar Cardini improviseerde een salade van wat er nog in huis was en tada: de caesarsalade was geboren. Deze variant maak je met ansjovis en zelfgemaakte croutons.

20 min. bereiden
12 min. oventijd
0waarderingen

Ingrediënten

4 personen

60 g

Parmezaanse kaas

½

ciabatta afbakbrood

2 tenen

knoflook

75 ml

extra vierge olijfolie

2

kropjes babyromainesla

1

middelgroot ei

4

ansjovisfilets

½ tl

worcestershiresauce

30 ml

zonnebloemolie

1

citroen

Dit heb je nodig

  • bakpapier

  • Staafmixer

Aan de slag

1

Verwarm de oven voor op 200 °C. Snijd 20 g kaas fijn. Scheur de ciabatta in grove stukken van 3 cm. Snijd de knoflook zo fijn mogelijk. Verdeel het brood met de helft van de knoflook en de gesneden kaas over een met bakpapier beklede bakplaat. Besprenkel met ⅓ van de olijfolie, breng op smaak met peper en eventueel zout en meng goed. Bak de croutons in ca. 12 min. lichtbruin en krokant. Schep halverwege om.

2

Schaaf ondertussen de rest van de kaas in dunne snippers met een dunschiller of kaasschaaf. Haal de bladeren van de kropjes sla en leg ze in ijskoud water. Laat aan de lucht drogen op een schone theedoek.

3

Splits ondertussen het ei, het eiwit wordt niet gebruikt. Doe de dooier met de ansjovis, worcestershiresaus, zonnebloemolie, rest van de knoflook en de helft van de kaassnippers in een maatbeker. Pureer met de staafmixer tot een homogene dressing. Doe in een kom en roer er met een garde de rest van de olijfolie beetje bij beetje door. Boen de citroen schoon, rasp de gele schil en meng met de dressing.

4

Doe de sla met de dressing in een ruime kom en meng met je handen zonder de bladeren stuk te maken. Meng de croutons erdoor en verdeel de salade over een schaal. Bestrooi met de overige kaas.

algemeenHet gebruik van rauwe eieren wordt met het oog op salmonellabesmetting sterk afgeraden voor kwetsbare groepen, zoals kinderen tot 5 jaar, ouderen, zieken en zwangere vrouwen. Voor deze groepen zijn recepten met rauwe eieren niet geschikt.
achtergrondinfoWe hebben de caesarsalade te danken aan Caesar Cardini, een restaurateur van Italiaanse komaf die restaurants had in de Verenigde Staten en Mexico. Het recept zou zijn ontstaan op een avond dat het in zijn restaurant zo druk was dat de voorraden opraakten. Caesar improviseerde de salade van het laatste wat er nog in huis was. In het originele recept zat geen ansjovis, maar tegenwoordig wordt dat als essentieel onderdeel van de salade gezien.
variatietipOok lekker met een zachtgekookt eitje erop.
algemeenMeer weten over kooktechnieken?

Heb jij dit recept klaargemaakt?

We zijn benieuwd wat je er van vindt!

Heb jij dit recept klaargemaakt?

We zijn benieuwd wat je er van vindt!

Caesarsalade

De Italiaanse Caesar Cardini improviseerde een salade van wat er nog in huis was en tada: de caesarsalade was geboren. Deze variant maak je met ansjovis en zelfgemaakte croutons.

Lekker van Albert Heijn: https://www.ah.nl/allerhande

Dit heb je nodig