Spinaziekoekjes met crème fraîche

De pecorinokaas en de basilicum maken van deze groentekoekjes een Italiaans feestje.

215 kcal

15 min. bereiden

2.5/5

(144)

Ingrediënten

Aantal personen

Aantal personen: 10

  • 600 gram verse spinazie

  • 50 gram Pecorino Romano

  • 100 gram witbrood

  • 15 gram verse basilicum

  • 1 citroen

  • 2 middelgrote scharreleieren

  • 250 gram ricotta

  • 6 eetlepel zonnebloemolie

  • 125 ml crème fraîche

Aan de slag

  1. Blancheer de spinazie 1 min. in kokend water. Giet af en duw met een lepel zo veel mogelijk vocht eruit. Snijd de spinazie fijn.Snijd de basilicumblaadjes fijn. Verkruimel het brood. Rasp de Pecorino Romano. Rasp de gele schil van de schoongeboende citroen en pers de vrucht uit.

  2. Meng de ricotta met de spinazie, het rasp, de eieren, het broodkruim, de Pecorino Romano, helft van het basilicum, peper en zout in een kom. Maak 10 koekjes.

  3. Verhit de olie in een grote koekenpan en bak de koekjes (in delen) op middelhoog vuur in 4 min. goudbruin. Keer halverwege. Meng de crème fraîche met de rest van het basilicum. Breng op smaak met citroensap, peper en zout en meng door elkaar. Serveer de koekjes lauw of op kamertemperatuur met de dip.

  • Spinaziekoekjes met crème fraîche

    Instructievideo - 03:15 min.

Wat vond je van dit recept?

Voedingswaarden

energie215 kcal

koolhydraten7 g

natrium185 mg

eiwit8 g

vet17 g

waarvan verzadigd7 g

vezels2 g


Gerelateerde recepten

Spinaziekoekjes met crème fraîche

De pecorinokaas en de basilicum maken van deze groentekoekjes een Italiaans feestje.

10 personen

215 kcal

15 min. bereiden

Aan de slag

  • Blancheer de spinazie 1 min. in kokend water. Giet af en duw met een lepel zo veel mogelijk vocht eruit. Snijd de spinazie fijn.Snijd de basilicumblaadjes fijn. Verkruimel het brood. Rasp de Pecorino Romano. Rasp de gele schil van de schoongeboende citroen en pers de vrucht uit.

  • Meng de ricotta met de spinazie, het rasp, de eieren, het broodkruim, de Pecorino Romano, helft van het basilicum, peper en zout in een kom. Maak 10 koekjes.

  • Verhit de olie in een grote koekenpan en bak de koekjes (in delen) op middelhoog vuur in 4 min. goudbruin. Keer halverwege. Meng de crème fraîche met de rest van het basilicum. Breng op smaak met citroensap, peper en zout en meng door elkaar. Serveer de koekjes lauw of op kamertemperatuur met de dip.

Lekker van Albert Heijn: /allerhande

Ingrediënten

(Op basis van 10 personen)

600 g verse spinazie

50 g Pecorino Romano

100 g witbrood

15 g verse basilicum

1 citroen

2 middelgrote scharreleieren

250 g ricotta

6 el zonnebloemolie

125 ml crème fraîche

Dit heb je nodig