Speculaascake
Speculaaskruiden, geur van de herfst en 5 december. Ook lekker in elk ander seizoen.

Advertentie
Ingrediënten
- 200 g ongezouten roomboter (op kamertemperatuur)
- 200 g lichtbruine basterdsuiker
- 1 mespunt zout
- 4 middelgrote eieren
- 200 g zelfrijzend bakmeel
- 4 tl koek- en speculaaskruiden
Lekker erbij
Keukenspullen
- handmixer
- cakevorm (26 cm)
Advertentie
Bereiden
- Verwarm de oven voor op 160 °C. Klop de boter samen met de suiker en een beetje zout 15 min. met een mixer tot er een mooie luchtige crème is ontstaan. Klop dan één voor één de eieren erdoor. Voeg pas een nieuw ei toe als het vorige helemaal is opgenomen.
- Zeef het bakmeel samen met de speculaaskruiden boven het botermengsel en meng voorzichtig door elkaar. Vet de cakevorm in. Giet het beslag in de cakevorm en bak de cake in ca. 50 min. gaar. Laat afkoelen op een rooster en snijd de cake in plakken.

Marmercake bakken
Advertentie
Voedingswaarden (per eenpersoonsportie)
- energie 270 kcal
- eiwit 4 g
- koolhydraten 29 g
-
vet 15 g
waarvan verzadigd 9 g - natrium 125 mg
- vezels 1 g
Ook te zien in
Speculaascake
terug naar receptLet op! Je wijkt af van het aantal personen waarvoor dit recept ontwikkeld is. Bereiding, video, kook- en oventijden en keukenspullen kunnen hierdoor ook afwijken. Lees de tips
Speculaascake
- 200 g ongezouten roomboter
- 200 g lichtbruine basterdsuiker
- 1 mespunt zout
Klop de boter samen met de suiker en een beetje zout 15 min. met een mixer tot er een mooie luchtige crème is ontstaan.
- 4 middelgrote eieren
Klop dan één voor één de eieren erdoor. Voeg pas een nieuw ei toe als het vorige helemaal is opgenomen.
- 200 g zelfrijzend bakmeel
- 4 tl koek- en speculaaskruiden
Zeef het bakmeel samen met de speculaaskruiden boven het botermengsel en meng voorzichtig door elkaar.
- 2 g ongezouten roomboter
Vet de cakevorm in. Giet het beslag in de cakevorm en bak de cake in ca. 50 min. gaar.
Laat afkoelen op een rooster en snijd de cake in plakken.