Bananen-kokoscake
De banaan zorgt ervoor dat de cake heel smeuïg is. De kokos geeft 'm iets tropisch.

Advertentie
Ingrediënten
- 300 g ongezouten roomboter (op kamertemperatuur)
- 300 g kristalsuiker
- 6 middelgrote eieren
- 300 g zelfrijzend bakmeel
- 1 mespunt zout
- 110 g geraspte kokos
- 6 bananen
- 1 el zelfrijzend bakmeel
- 4 el poedersuiker
Keukenspullen
- mixer
- cakevorm (30 cm)
Advertentie
Bereiden
- Verwarm de oven voor op 180 °C. Klop de boter en suiker met een mixer in 5 min. romig. Klop de eieren los in een kom en voeg beetje bij beetje toe aan het boter-suikermengsel. Voeg hierna het zelfrijzend bakmeel, zout en tot slot 100 g kokos toe.
- Prak de bananen en meng ze met een spatel door het beslag. Bestuif de cakevorm met het meel. Schud overtollig meel uit de vorm. Schep het beslag in de vorm en bak de cake in het midden van de oven in 1 uur en 10 min. gaar. Dek af met aluminiumfolie als hij te donker wordt.
- Controleer of de cake gaar is door er met een satéprikker in te steken. Komt deze er droog uit, dan is de cake gaar. Neem de cake uit de oven, bestuif met de poedersuiker en laat (terwijl de poedersuiker smelt) 5 min. afkoelen. Haal de cake uit de vorm en zet hem op een rooster. Bestrooi met de rest van het kokos en laat afkoelen. Snijd de cake in plakken.
combinatietip:
Lekker met een bol vanilleijs of pecan-karamelijs.
bewaartip:
Je kunt de cake verpakt in vershoudfolie 2 tot 3 dagen bewaren.
Advertentie
Voedingswaarden (per eenpersoonsportie)
- energie 394 kcal
- eiwit 10 g
- koolhydraten 90 g
-
vet 43 g
waarvan verzadigd 28 g - natrium 280 mg
- vezels 6 g
Ook te zien in
Bananen-kokoscake
terug naar receptLet op! Je wijkt af van het aantal personen waarvoor dit recept ontwikkeld is. Bereiding, video, kook- en oventijden en keukenspullen kunnen hierdoor ook afwijken. Lees de tips
Bananen-kokoscake
Verwarm de oven voor op 180 °C. Vet de cakevorm in.
- 300 g ongezouten roomboter
- 300 g kristalsuiker
Klop de boter en suiker met een mixer in 5 min. romig.
- 6 middelgrote eieren
Klop de eieren los in een kom en voeg beetje bij beetje toe aan het boter-suikermengsel.
- 300 g zelfrijzend bakmeel
- 1 mespunt zout
- 100 g geraspte kokos
Voeg hierna het zelfrijzend bakmeel, zout en tot slot het kokos toe.
- 6 bananen
Prak de bananen en meng ze met een spatel door het beslag.
- 1 el zelfrijzend bakmeel
Bestuif de cakevorm met het meel. Schud overtollig meel uit de vorm.
Schep het beslag in de vorm en bak de cake in het midden van de oven in 1 uur en 10 min. gaar. Dek af met aluminiumfolie als hij te donker wordt.
Controleer of de cake gaar is door er met een satéprikker in te steken. Komt deze er droog uit, dan is de cake gaar.
- 4 el poedersuiker
Neem de cake uit de oven, bestuif met de poedersuiker en laat (terwijl de poedersuiker smelt) 5 min. afkoelen.
- 10 g geraspte kokos
Haal de cake uit de vorm en zet hem op een rooster. Bestrooi met het kokos en laat afkoelen.
Snijd de cake in plakken.
combinatietip:
Lekker met een bol vanilleijs of pecan-karamelijs.
bewaartip:
Je kunt de cake verpakt in vershoudfolie 2 tot 3 dagen bewaren.